Rusza runda wiosenna Klasy A

25 marca ( sobota )  GTS Czarna Dąbrówka rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej klasy A. Przeciwnikiem będzie drużyna LKS Łebunia. Spotkanie rozegrany zostanie w Cewicach o godz. 16.30.

Zespół z Czarnej Dąbrówki w okresie przygotowawczym trenował w miesiącu styczniu w sali sportowej ZS Cz. Dąbrówka. Od miesiąca lutego treningi odbywały się dwa razy w tygodniu na obiekcie Orlik . Jeżeli chodzi o frekwencję była na poziomie średnim. W tym okresie drużyna GTS zaplanowała rozegranie 6 spotkań kontrolnych i uczestniczyła w halowym turnieju Pomorski Cup w Przodkowie gdzie zajęła 5 miejsce. W meczach kontrolnych podopieczni trenera Tadeusza Gralaka zmierzyli się  : 12 lutego z Kaszubią Studzienice (klasa okręgowa) remisując 2 : 2  po dwóch bramkach Mateusza Ostrowskiego. Mecz rozegrano na boisku sztucznym w Bytowie.  19 lutego z juniorami Gryfa Słupsk (Centralna Liga Juniorów) przegrana 17 : 0 . Mecz rozegrany na boisku sztucznym w Słupsku. W zespole Gryfa występuje wychowanek klubu Kacper Benkowski.  25 lutego z Leśnikiem Cewice (klasa okręgowa) zwycięstwo   3 : 2  po bramkach : Dominika Domaszka, Mateusza Ostrowskiego i Rafała Kulika. Mecz rozegrany na sztucznym boisku w Lęborku.  5 marca z Wybrzeżem Objazda (klasa okręgowa) przegrana 0 : 3. Mecz rozegrany w Objeździe na boisku naturalnym.  12 marca z Chrobrym Charbrowo (klasa A) remis  1: 1. Bramkę zdobył Dawid Wdowczyk.  Mecz rozegrany w Charbrowie .  Ostatni sparing zespół GTS  rozegrał 19 marca z Myśliwcem Tuchomie (klasa A)  w Tuchomiu. Spotkanie zakończyło się remisem   2 : 2 .  Obie bramki dla drużyny z Czarnej Dąbrówki zdobył Dawid Wdowczyk.

Drużyna GTS występuje w klasie A, grupa II podokręgu słupskiego i po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 17 pkt. oraz bilansem bramkowym 24 – 26. Zespół w rundzie wiosennej wystąpi  w znacznie zmienionym składzie. Złożyło się na to kilka przyczyn : liczne kontuzje, wyjazdy do pracy i na studia, przejścia do innych klubów i nie podjęcie treningów w okresie przygotowawczym przez piłkarzy.


Kadra zespołu :

Bramkarze : Leszek Białek ( 16 l.), Dawid Gralak (33 l.), Adam Płoszaj (26 l.)

Zawodnicy grający w polu :  Waldemar Kulik (29 l.), Oskar Cierzan (16 l.), Michał Biernat (27 l.), Adam Osowski ( 18 l.), Damian Sobisz (22 l.), Jakub Gralak ( 24 l.), Patryk Wolski ( 17 l.), Przemysław Toporek (21 l.), Dawid Wdowczyk (26 l.) Mateusz Ostrowski ( 17 l.) , Bartosz Ostrowski (18 l.), Artur Toporek ( 27 l.), Rafał Kulik ( 21 l.),  Damian Zieliński (18 l.), Jędrzej Narloch ( 16 l.), Maciej Wiszowaty (17 l.), Tomasz Lejk ( 27 l.), Paweł Duszkiewicz (25 l.). Grzegorz Lejk II (22 l.), Paweł Szczegielniak (27 l.).


Ubyli z zespołu : Paweł Fedoruk - planuje powrót do Skotawy Budowo (nie podjął treningów), Mateusz Formela  i Daniel Tutkowski– starają sie o wypożyczenie do Smoków Podole Małe.


Nie podjęli treningów : Tomasz Witka, Mateusz Mułyk, Filip Gawin, Michał Ciepłuch. Mateusz Płatkowski, Sebastian Malek, Bartosz Paszylk, Dawid Gosz, Sebastian Stencel, Oskar Sarzalski.

Mikołaj Naderza – wyjazd na studia.  Łukasz Lejk, Adam Celep, Paweł Machnikowski, Kamil Dawidowski – wyjazd do pracy.


Zawodnicy kontuzjowani leczący kontuzje : Grzegorz Lejk I, Piotr Szczegielniak, Paweł Szczegielniak. Patryk Ostrowski, Dominik Domaszk, Grzegorz Lejk II.


Mimo tak znacznego ubytku kadrowego, zarząd klubu na posiedzeniu w dniu 13.03.2017 r postawił trenerowi i zawodnikom nowe cele. Drużyna w rundzie wiosennej ma powalczyć o jak najwyższe miejsce w końcowej tabeli rozgrywek.

Młody zespół ma nabrać doświadczenia, ograć się  oraz przetestować nowe ustawienie i system gry zaproponowany przez sztab szkoleniowy.  W związku z tak liczną absencją zawodników, Zarząd klubu postanowił wycofać z rozgrywek słupskiej klasy B sezonu 2016/17  drugi zespół GTS II Czarna Dąbrówka. Obecnie klub posiada zespół seniorów w klasie A – Grupa II, drużynę juniora D1 w klasie okręgowej grupa I oraz prowadzi przy współpracy z GCKiB Cz. Dąbrówka kółko piłkarskie w rocznikach  2009-2011 i 2007 – 2008.


Opracował : Tadeusz Gralak

Copyright 2014 © Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce